Većinu učenika razveselio je dulji odmor

Autor: Martina Prpić, 8. 4. 2024.

Nastava u OŠ Žuti brijeg od početka ožujka održava se samo u jutarnjem turnusu. To je donijelo nekoliko promjena, tako da su novinari odlučili provesti anketu među učenicima viših razreda. Pitali su ih slažu li se s time da je škola ponovno samo ujutro, sviđa li im se da odmori traju petnaest minuta i što misle o tome da školski sat opet traje 45 minuta.

U manjini su učenici kojima se sviđa kad je nastava samo ujutro (26 %), a podjednaki je broj učenika kojima nedostaje popodnevna smjena i kojima je svejedno (37 %).

Glavni razlog zbog kojeg učenike ljuti povratak na jutarnju smjenu je što ne mogu dugo spavati. S druge strane, učenici koji su jedva dočekali da nastava počinje ujutro smatraju da im ovako ostaje više vremena za odmor, druženje s prijateljima i sport.

Gotovo nitko od ispitanih učenika nije bio protiv duljih odmora zato što mogu pojesti mliječni obrok bez žurbe.

„Topčina, bar ću stići pojesti,“ rekla je jedna učenica 6. razreda.

Suprotno očekivanjima, brojni učenici (43 posto) nemaju ništa protiv da sat traje pet minuta dulje.

„Imat ću više vremena za pisanje ispita i tjelesni,“ bio je odgovor više učenika. S promjenom duljine velikih odmora slaže se 78 posto ispitanih učenika, a protiv te ideje je samo 7 posto.

B. Špajdl, T. Kolarić, E. Mlinar, A. Drlić, G. Skočan, D. Vuk