Od djela puna zdjela

Autor: Martina Prpić, 14. 11. 2023.

Projekt Od djela puna zdjela koji smo započeli prošle školske godine i u kojem sudjeluju učenici izvannastavne aktivnosti Misijska grupa, provodimo i ove godine nizom aktivnosti. Jedna od aktivnosti je volontiranje.

Misijska grupa je volontirala 22. listopada i 05. studenog 2023. ispred crkve BDM Kraljice mira te samostana i crkve hercegovačkih franjevaca koji se nalaze u blizini naše škole.

Tijekom volontiranja učenici su prodajom sadnica lavandi prikupljali pomoć za s. Vedranu Ljubić u Ugandi koja obrazovanjem i osnivanjem škole potiče i razvija svijest o brizi za stare i nemoćne.

Sav prikupljeni prihod marljivi učenici odnijeli su u Nacionalni misijski ured u Zagrebu. Djelatnici Misijskog ureda su nas srdačno primili. Vidjeli smo različite rekvizite naši misionara. Tijekom razgledavanja s. Ivana je odgovarala na radoznala pitanja naših učenika.

Hvala svim učenicima na aktivnom sudjelovanju, ali i bakama te roditeljima koji  su nam pomogli. Zajedničkim aktivnostima i suradnjom potaknuli smo izgradnju neprocjenjivih vrijednosti koje se ne mogu ničim kupiti.

Ana Šarec, vjeroučiteljica