Otvoreni dan Our Yellow Hill* in Space

Autor: Martina Prpić, 10. 11. 2023.

Otvoreni dan Our Yellow Hill* in Space održan je 10.10.2023., tradicionalno - u kabinetu fizike, a uz sudjelovanje učenika 6.B, 7.A, 7.B, 7.C i 7.D razreda generacije 2023./2024. i dvoje učenika našeg „starog“ 8.C razreda generacije 2019./2020., koji su nas svojim dolaskom posebno razveselili.

Psihologinja Marijana Petričević, pripremila je i održala interaktivno predavanje Kako Svemir utječe na mentalno zdravlje?, učiteljica Karla Vajdić koristeći Scratch pripremila je 13 različitih, edukativnih igrica, učiteljica Emina Mutabžija-Orešković provela je učenike kroz nova pitanja iz sastava kviza Our Yellow Hill* in Space. Po izboru učenika prikazani su kratki edukativni filmići s Youtube-a, kojima znanstvenici (NASA, CSA, ESA) prikazuju mogućnosti i specifičnosti svakodnevnog života (pranje kose, uporaba toaleta, svojstva tekućina i dr.) na Međunasodnoj svemirskoj postaji (ISS, International Space Station). Završno, učenik 7.C razreda, Patrik Merkaš, izložio je svoj projekt Svemir. Učenici su uz nove, mogli razgledati i stare učeničke radove, izrađene prethodnih godina u sastavu manifestacije Our Yellow Hill* in Space i u sastavu projekta Svemir i mi.

Budući da je glavna tema Svjetskog tjedna Svemira 2023. godine bila Svemir i poduzetništvo, na ovogodišnjim pohvalnicama i zahvalnicama nalazit će se slika naslovne strane projektnog rada Sunčev sustav, koji je izradila učenica 7.A razreda, Gloria Bošnjak.

Svjetski tjedan Svemira (World Space Week) ove je godine VI. put obilježen u našoj školi manifestacijom Our Yellow Hill* in Space u vremenu od 04. do 10.10.2023. godine, u sastavu redovne nastave pojedinih nastavnih predmeta tijekom tog perioda, kroz izvannastavne aktivnosti, izvanučioničkom nastavom, suradnjom... te izlaganjima učeničkih radova u različitim formatima na raznovrsne načine - očekujemo i veselimo se izvještajima učitelja koji su aktivnosti osmislili i provodili.

Emina Mutabžija-Orešković, koordinatorica

Okušajte se i vi u nizu edukativnih interaktivnih igrica u kojima trebate razmišljati o planetima, Suncu, astronautima, gibanju Zemlje, zvijezdama i ostalim nebeskim tijelima: