MHE Munjara i Nikola Tesla Experience Center

Autor: Martina Prpić, 2. 11. 2023.

Terenska nastava Ozalj - Mala hidroelektrana Munjara (prva hidroelektrana u Hrvatskoj) i Karlovac - Nikola Tesla Experience Center (novootvoreni multimedijski centar), organizirana je i realizirana 25.10.2023. godine, a u njoj je sudjelovalo 78 učenika,  šestero učitelja i dvoje asistenata u nastavi.

Kao terenska nastava koja povezuje sadržaje STEM-a sa svakodnevnim životom nekad i sad, kroz vrijeme i prostor, kroz povijest, nacionalni identitet, uz fuziju prošlosti i budućnosti, te tjelesnu aktivnost u dječjem parku nasuprot hotela Korana i drugo - svakako je bila korisna za sve sudionike.

Nadalje, ljepota prirode, biološka raznolikosti, voda kao resurs koji je neophodan za život, a koji je potrebno zaštititi i koji trebamo pažljivo koristiti, inspirirajuće su teme kojima je moguće razvijati brojne kompetencije učenika povezujući sadržaje i ostvarujući ishode različitih nastavnih predmeta u nastavku školovanja.

Uz posjet starom gradu Ozlju (koji radi rekonstrukcije pristupnog mosta ove godine nije bio moguć) ili posjet slatkovodnom akvariju Karlovac - Aquatika, terenska nastava u buduće mogla bi biti još zanimljivije i zabavnije iskustvo!

Emina Mutabžija-Orešković, voditeljica