Europski tjedan mobilnosti 16.-22. rujna 2024.

Datum objave: 11.09.2024.

Europski tjedan mobilnosti održava se svake godine od 16. do 22. rujna u organizaciji Europske komisije, s ciljem da se potakne javna svijest o potrebi mjera protiv zagađenja uzrokovanog povećanjem broja motoriziranog prometa u velikim gradovima. Na taj način utječe se na poboljšanje kvaliteta života građana, a građani se potiču da manje koriste svoje automobile te da više hodaju i bave se sportskim aktivnostima.

Kako bismo se uključili u tu akciju potaknut ćemo naše učenike da se tijekom Tjedna mobilnosti što više kreću.

U akciji sudjeluju učenici predmetne nastave. Učenici mogu koristiti mobilne telefone ili pametne satove kako bi pratili broj koraka koje će napraviti od 16.- 22. rujna 2024. Svaki učenik svaki dan bilježi koliko je koraka napravio i na kraju će se zbrojiti brojevi koraka svih učenika u jednom razredu. U svakom razredu će se odrediti jedan učenik kojem će ostali slati broj koraka i koji će na kraju zbrojiti sve korake.

Pobjednik akcije je razred koji napravi najviše koraka i bit će nagrađen pizzom i sokovima!