Produljeni dani sadnje u prostoru naše škole

Autor: Martina Prpić, 12. 3. 2021.

U četvrtak 11.3.2021. učenici 7.c razreda u pratnji razrednika Filipa Džankića u terminu sata razrednika i sata biologije uputili su se oplemeniti eksterijer škole novim sadnicama.

Ponijeli su alate te je uslijedila kratka uputa gdje će se i na koji način obaviti sadnja.

Na raspolaganju smo imali tri sadnice dalmatinskog crnog bora, tri sadnice hrasta i tri sadnice crvene bukve.

Odabran je prostor na sjevernom dijelu škole nasuprot glavnog ulaza za sadnju sadnica dalmatinskog crnog bora te livada prema učionici na otvorenom za sadnju hrasta i bukve.

Kopanje rupa  nije bio težak zadatak jer su učenici s oduševljenjem izašli iz učionica i uživali na svježem zraku, a pritom naučili kako saditi.

Posebnu zahvalu upućujemo tati Bielenu koji se angažirao oko sugestije i nabavke sadnica te njihovog transporta do naše škole. Uz pomoć sina Sebastijana, učenika 5.a razreda, posadio je sadnicu dalmatinskog crnog bora te na taj način pokazao da je suradnja roditelja sa školom uvijek dobrodošla i sve nas jako veseli.

Dijana Šutak, prof. biologije